Masters of Sex S02E08 Lektor PL – Mirror, Mirror

Stany Zjednoczone, lata 60. – ceniony ginekolog William Masters podejmuje się badań nad seksualnością człowieka. Zanim zacznie realizować swój projekt, musi przekonać do swojego pomysłu rektora Uniwersytetu Washingtona – Bartona Scully’ego – i zarząd szpitala. Odrzucenie przez środowisko lekarskie sprawia, że doktor potajemnie, z pomocą prostytutki Betty DiMello, rozpoczyna obserwację i zbieranie notatek. Decyduje się również zatrudnić asystentkę, która będzie w stanie podjąć ryzyko pogrzebania naukowej kariery w imię jego badań. Uwagę Mastersa przykuwa młoda, atrakcyjna rozwódka – Virginia Johnson, która szybko okazuje się być idealną partnerką do projektu. Po serii pierwszych eksperymentów doktor składa jej nietypową propozycję…

Amerykański serial obyczajowy, będący telewizyjną adaptacją książki Thomasa Maiera, porusza temat rewolucji obyczajowej, która dokonała się za sprawą pionierskich – jak na ówczesne czasy – badań naukowych nad ludzką seksualnością. Nowatorskie odkrycia, oparte na obserwacji czternastu tysięcy orgazmów, zmieniają oblicze amerykańskiej popkultury. Kto w końcu ośmieliłby się zgłębiać ten temat w czasach, w których badanie reakcji seksualnych kobiet budziło sprzeciw gremium lekarskiego, a masturbację uważano za przyczynę impotencji?

Główni bohaterowie – pozbawiony umiejętności interpersonalnych, nieco szorstki ginekolog William Masters i jego asystentka Virginia Johnson – tworzą zgrany duet nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, co sprawia, że prace badawcze nabierają tempa.

Serial, oprócz sfery edukacyjno-rozrywkowej, która skupia się wokół wyuzdanych praktyk (badania na prostytutkach, miłosne zbliżenia wśród elektrod przyczepionych do ciała, masturbacja z użyciem wibratora z wbudowaną kamerką), podsuwa widzowi autentyczną historię zmagania się z przeciwnościami losu i heroicznej walki o przełamanie oporów w badaniu ludzkiej seksualności.

Zaloguj się aby dodać komentarz lub


Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.
Jeżeli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.